od Adélky

Ráda bych vám představila moji nejoblíbenější nosící bundu značky Gemini. Proč nejoblíbenější? To vám chci právě popsat a ukázat. Mýma rukama prošlo asi deset různých značek nosících bund. Všechny jsou moc krásné, ale pro mne je velice důležité, aby byla bunda krásná i z praktického hlediska.

Konfekční velikost

U spousty značek se stává, že konfekční velikost bohužel nesedí. Objednáte si velikost S/36, kterou obvykle nosíte a přijde Vám bunda ve velikosti L-XL. Tohle se u nosící bundy Gemini nestane, konfekční velikosti sedí. A když náhodou je vám trošku větší nebo menší? Nebo máte kratší rukávy? Gemini bundu upraví přímo podle Vašeho přání a také velice rychle.

Dodací lhůta

U této značky se mi líbí, že i když si bundu necháte ušít na míru (ať už kvůli konfekční velikosti nebo i kvůli Vašim vysněným barvám), tak na bundu nebudete čekat dlouhé měsíce, ale do 14 dnů ji budete mít pravděpodobně už u sebe.

A teď už přímo k bundě …

Barvy

Líbí se mi, že Gemini dělá bundy barevné, krásně pastelové. Na přání také barvy nakombinují dle Vašich představ.

Délka bundy

Bunda má délku tak akorát. Není ani dlouhá ani krátká. Skvělé je, že pod ni nikdy nefouká a i velké děti mají nožičky schované pod bundou. Střih je velice elegantní, hodí se i k sukni, ale i když chcete jít sportovně oblečeni, nic tím nezkazíte.

Nošení na břiše + vsadky

Vsadka je vyřešena tak, že se stahuje pomocí gumičky. Tudíž i když v ní máte malinké miminko, stačí dole stáhnout a pod bundu nebude foukat, Naopak s dítkem větším gumičku zase povolíte. Můžete si vybrat mezi dvěma vsadkami. Original nebo zvětšená. Zvětšená se doporučuje pro větší děti, dá se doobjednat i časem až vám miminko vyroste z originální. Avšak moje dvouletá dcera (žádný drobek) se do originální vleze i teď a to v zimním oblečení a s botkami. U vsadek bych ráda také vyzdvihla tu dokonalou kapucku pro dítko. Díky ní Vás nezastaví ani déšť a skvělá je i když fouká vítr. A když už kapucku nechcete, jednoduše jí jedním cvočkem připnete k vsadce.

Nošení na zádech

Ač se mi poprvé zdálo nemožné, že bych si bundu na dítě na zádech nasadila sama, ale jde to! U bundy Gemini je díra na hlavičku v dobrém místě, dítě vidí přes rameno. Nezáleží na tom, zda máte dítě v nosítku nebo šátku, bunda pěkně sedne na oboje. Když vsadku odepnete a zip na zádech zapnete, je přes otvor zevnitř ještě látka, takže na záda neprofukuje, což je u většiny jiných bund problém.

Nošení bundy bez vsadky

Když jsem si ji oblékla na oslavu narozenin, sklidila jsem obrovský úspěch! Všichni obdivovali ten krásný střih a jak mi pěkně sedne. Jaké překvapení to pak bylo, že je to bunda nosící! Moje maminka hned vyzvídala kde se dá koupit a jestli se nešijí i nenosící, že by ji moc chtěla. Samozřejmě, že u Gemini jde všechno a ušili by i bundu nenosící. Zkrátka báječné je, že v ní nejsem jak v pytli.

Kapsy

Na první pohled se mi kapsy zdály malé, ale opak je pravdou. Zkoušela jsem kolik věcí se vleze do jedné kapsy, aby šla zapnout a v oblečené jsem nevypadala jako Krteček a kalhotky :). Samotnou mne šokovalo, že do kapsy se mi vleze moje obří peněženka (16x12cm), tablet (7 palců) a svazek klíčů. Obrovským plus je, že kapsy se zapínají na zip, takže z nich nic nevypadává. Navíc uvnitř bundy najdeme další dvě kapsičky, do kterých se vleze telefon i se svazkem klíčů.

Kapuce

Kapuce je vyteplená, odepínací, takže při pěkném počasí stačí odepnout a schovat do skříně. Při nošení dítka na zádech kapuce nepřekáží, je dost nahoře, takže děťátku nevadí. Je stahovací na gumičku, takže při nepříznivém počasí či větru jde utáhnout tak, že pod ni téměř nefouká. Tvar kapuce je hezky vymyšlen, velká je tak akorát (hodně kapucí musím ohrnovat, protože přes ně nevidím).

Rukávy

Náplety na rukávech naprostý top! Do rukávů nefouká, jsou příjemné a teploučké. Rukávy jsou navíc stahovací a už žádné suché zipy, na které se věčně něco lepí a po roce nošení nelepí, Gemini má rukávy na cvočky!

Protiklimbací kapucka

Kapucka je odepínací, takže když nosíte na břiše a není tolik potřeba, můžete ji nechat doma. Při nošení na zádech hlavičku děťátka krásně obepne, takže může spokojeně spinkat. Její připínaní je na několik cvočků, takže upnutí si můžete zvolit podle vašich představ.

Nákrčník

Už nikdy chladno na krk díky této báječné vychytávce. Nákrčník se přidělává pomocí cvočků přímo na bundu.
Zpět do obchodu